Legújabb frissítések

2017. 9. 13.

Feltéve a Gyülekezeti újság leújabb száma

2017. 4. 18.

Frissítve az Igehirdetések hanganyaga.

2017. 01. 14.

Presbiteri szolgálat frissítve


PDF Nyomtatás

 

Dr. Tóth Csaba

1970-ben, hitéletét aktívan gyakorló református családba születtem és nőttem fel, anyai nagyapám pedagógusi pályafutását református kántortanítóként kezdte, apám szülővárosomban több ciklus óta és jelenleg is presbiter.

Nős vagyok, a feleségem is régi, hitét mindvégig gyakorló református családból származik. Egy gyermekünk van, aki idén érettségizett a Baár-Madas Református Gimnáziumban, jelenleg a Budapesti Műszaki Egyetem Közlekedés- és Járműmérnöki Karának első éves hallgatója.

A Budapest-Angyalföldi Református Egyházközségnek 2007-ben lettem – feleségemmel együtt – tagja, azt követően, hogy a XIII. kerületbe költöztünk. Előtte a Budapest Kálvin téri Református Egyházközség tagjai voltunk, ott kötöttünk házasságot és gyermekünk is ott lett megkeresztelve. A hitéletbe – látva és érezve a gyülekezet erejét – igyekeztünk aktívan bekapcsolódni. Ez alól fiunk sem kivétel, hiszen 2013-ban a gyülekezetben konfirmált és azóta szintén az egyházközség tagja.

Jogász végzettséggel rendelkezem, a Magyar Honvédség hivatásos főtisztjeként a Honvéd Vezérkarnál dolgozom. A gyülekezetet presbiterré történt megválasztásom óta jogi segítségnyújtási feladatokat ellátva is szolgálom, emellett 2015. óta a Budapest-Északi Református Egyházmegye egyházmegyei jogtanácsosa vagyok.

Módosítás dátuma: 2017. október 07. szombat, 08:24
 

Képek - Konfirmáció 2015

Angyalföldi Lelki Útravaló

 

 

VIRÁGVASÁRNAP

Olajágak hullnak Jézus elébe,
Pálmát lenget, úgy követi a népe.
Szamárháton jön a béke Királya,
A hozsannát száz torok is kiáltja.

Ő az, aki jön az Úrnak nevében,
Akiről az Írás beszél eképpen:
,,Örülj, Sion, imhol jő a Királyod,
Üdvöt hoz, ha néki kapud kitárod!’’

Én is, Uram, leborulok előtted,
Ajkaimról visszhangzik a dicséret;
Kitárom most nagy örömmel a szívem,
Királyom vagy, te kormányozd az éltem!

Hamar István, 1979.


12. hét

Március 19-25.

Hétfő - 17 óra
Konfirmáció I.
18 óra
Konfirmáció II.
18 óra
Ifi

Szerda - 10 óra
Gyülekezeti Bibliaóra

Csütörtök - 15 óra
Húsvéti Istentisztelet az
Empátia Gondozóházban

Vasárnap - 10 óra
Istentisztelet, Úrvacsora


13. hét

Márc 26 - Ápr 1.

Hétfő - 17 óra
Konfirmáció I.
18 óra
Konfirmáció II.
18 óra
Ifi
18 óra
Húsvéti előkészítő alkalom

Kedd - 18 óra
Húsvéti előkészítő alkalom

Szerda - 10 óra
Gyülekezeti Bibliaóra
18 óra
Húsvéti előkészítő alkalom

Csütörtök - 18 óra
Húsvéti előkészítő alkalom

Péntek - 10 óra
Istentisztelet, Úrvacsora
18 óra
Istentisztelet, Úrvacsora

Vasárnap - 8 óra
Istentisztelet, Úrvacsora
10 óra
Istentisztelet, Úrvacsora


Gyülekezeti programjainkról bővebb információ
a Naptár menüpontban

 

 

Google+